Kvalitní dopravní značení předchází zajišťuje bezpečí pro pracovníky i kolemjdoucí

  • admin
  • Leden 30, 2022
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kvalitní dopravní značení předchází zajišťuje bezpečí pro pracovníky i kolemjdoucí

Dopravní značení mají jednu důležitou úlohu – uspořádat staveniště tak, aby se vozidla a chodci, kteří používají trasy staveniště, mohli bezpečně pohybovat.

Trasy musí být vhodné pro osoby nebo vozidla, která je používají, ve vhodných polohách a musí mít dostatečný počet a velikost.

Pojem „vozidla“ zahrnuje: osobní automobily, dodávky, nákladní automobily, podvalníky a mobilní zařízení, jako jsou bagry, vysokozdvižné vozíky a terénní sklápěče atd.

Každý rok ve stavebnictví zemře několik lidí v důsledku srážky vozidel na místě. Kromě toho existují stovky nehod a zranění, kterým lze předejít.

K nehodám dochází od zemních prací po dokončovací práce a ohroženi mohou být manažeři, dělníci, návštěvníci stavenišť a veřejnost.

Nedostatečné plánování a kontrola je hlavní příčinou mnoha nehod stavebních vozidel.

Dopravní značení je nutné respektovat

Dopravní značení Praha si zakládá na kvalitních produktech, které na své webu topznak.cz prezentuje.

Možná se zdá jednoduché a zřejmé, že dodržování dopravního značení by mělo být pro řidiče i chodce samozřejmostí. Dopravní značení často upozorňuje na staveniště a řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti, ale často se na ně nehledí nebo jsou řidiči příliš rozptýleni, aby viděli varování před sebou. I když to není vždy chyba řidičů; pracovní zóny mohou být špatně označeny, což může řidiče zmást. Mezi lidmi ignorujícími značky a nesprávným značením mohou řidiči skončit: srážkou s jiným vozidlem, nárazem do svodidel, převrácením dopravních kuželů, zaparkováním vozu před nimi, nárazem do pracovníka nebo nárazem do zařízení.

Pokud plánujete i vy stavbu, jistě chcete předejít nehodám. Pronájem kvalitního dopravního značení je nutností. Pokud si nevíte rady, na https://www.topznak.cz/ vám ochotně poradí a pomohou se správným výběrem.