Hluk a zvuky od sousedů – jak to řešit jednou provždy?

  • admin
  • Únor 28, 2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hluk a zvuky od sousedů – jak to řešit jednou provždy?

Máte před sebou další z bezesných nocí, kdy se převalujete v posteli, zatímco sousedé žijí aktivním životem. Poslouchají televizi, bouchají dveřmi, smějí se, nahlas se baví a někdy také mají návštěvy, kdy se hluk ještě násobí. Během dne se vedle vás také hodně hlučí a vy tak nemůžete spát poté, co jste přišli z noční směny? Soužití v panelovém domě, kdy vedle sebe máte spoustu sousedů, není jednoduché. Musíte se sžít s mnoha věcmi a jednou z nich je například hluk, který bude všude okolo vás. Abyste se doma mohli bez problémů vyspat, pustit si nahlas muziku nebo třeba pracovat, vyzkoušejte možnost odhlučnění domácnosti.

Když potřebujete mít ticho

Sáhněte po akustickém molitanu. Takhle jednoduše to jen zní. Chcete-li odhlučnit svou domácnost, můžete toho dosáhnout za pomoci speciální, těžké lisované akustické desky. Ta má správnou tuhost a sílu což dokáže pohlcovat skvěle zvuky a nepouštět je dále což může mít vliv i na to, že se večer i ráno vyspíte, během dne si užijete klid a nebudou vás rušit okolní zvuky. Výrazné odhlučnění bytu ovšem obvykle může znamenat odhlučnit opravdu vše, tedy stropy, stěny i podlahu, aby to mělo kýžený efekt. A nebojte, neznamená to, že vaše místnosti budou obehnány molitanovými jehlany, které vídáte v nahrávacích studiích a různých zkušebnách kapely. Taková akustická deska vypadá trochu jinak a také se v interiéru jinak chová.

Protihluková izolace

Když je řeč o jehlanech nebo jiných tvarech, jde o akustickou pěnu, která pomáhá sloužit ke snížení doby dozvuku v prostoru a také ke zlepšení poslechu mluveného slova nebo hudby. Profilové pěny nejsou z těch, které by vám pomohly omezit nebo zcela odhlučnit stěny nebo jiné konstrukce, k tomu slouží již výše zmíněné desky. Jsou prodyšné a s otevřenou strukturou. Ideální do veřejných míst jako například hudební škola, sály, zkušebny, nahrávací místnosti, pracovny a mnoho dalších.