EIT InnoEnergy investuje do společnosti Beholder a posiluje tak průzkum klíčových nerostů pomocí umělé inteligence

  • admin
  • Květen 14, 2024
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem EIT InnoEnergy investuje do společnosti Beholder a posiluje tak průzkum klíčových nerostů pomocí umělé inteligence

Společnost Beholder, přední ukrajinský startup, který stojí v čele průzkumu klíčových nerostů na bázi umělé inteligence, úspěšně uzavřela kolo financování a získala téměř 1 milion dolarů na další rozvoj. Mezi investory společnosti patří společnosti EIT InnoEnergy, Rockstart Energy a STRT. Cílem společnosti je urychlit těžbu klíčových surovin pro ekologickou transformaci pomocí nástrojů umělé inteligence.

Společnost Beholder se specializuje na vývoj převratných technologií pro průzkum nerostných surovin. Na základě nejmodernějších neuronových sítí vytváří přesné mapy výskytu vysoce koncentrovaných ložisek surovin, které jsou nezbytné pro úspěch globální ekologické transformace. Společnost Beholder funguje jako platforma B2B SaaS, ale připravuje také individuální reporty a vytváří tak globální platformu geologických dat. Společnost se zaměřuje na evropský, africký a americký trh, přičemž je schopna poskytovat služby na celém světě.

„Další investiční kolo, které jsme úspěšně dokončili, je potvrzením obrovského potenciálu naší technologie a postavení společnosti Beholder na světovém trhu s komoditami. Jsme vděční za důvěru, kterou nám naši investoři projevili, a těšíme se na společnou práci na udržitelném bezuhlíkovém hospodářství budoucnosti,“ zdůrazňuje Andrii Sevriukov, CEO společnosti Beholder. „Získaný kapitál posiluje naše schopnosti. Jsme připraveni hrát klíčovou roli v probíhající transformaci a zajistit stabilní dodávky klíčových surovin,‘ dodává Daniil Lubkin, COO společnosti Beholder.

„Hledání nových ložisek surovin je pro úspěch energetické transformace zásadní. Je také klíčovou součástí hodnotového řetězce v odvětví baterií, který rozvíjíme mimo jiné prostřednictvím Evropské aliance pro baterie (EBA). Naším cílem je neustále posilovat efektivitu a nezávislost evropského trhu s bateriemi diverzifikací zdrojů dodávek surovin a zvyšováním jejich dostupnosti v EU. Tým společnosti Beholder má všechny potřebné nástroje k dosažení globálního úspěchu v této oblasti,“ vysvětluje Marcin Wasilewski, CEO společnosti InnoEnergy ve střední Evropě.

Z údajů Světové banky vyplývá, že dosažení cílů čisté nuly do roku 2050 si vyžádá investice ve výši 12 bilionů dolarů do rozvoje dostupnosti klíčových surovin. Jedinečná řešení vyvinutá společností Beholder pro analýzu geofyzikálních, geochemických a strukturních dat a dat dálkového průzkumu byla oceněna klienty a investory z celého světa v oblasti energetiky a inovací. Angažmá EIT InnoEnergy, předního evropského investora v oblasti zelené energie, Rockstart Energy, jednoho z největších tzv. andělských investorů, a společnosti STRT, která podporuje rozvoj začínajících podniků, umožní společnosti výrazně urychlit svůj růst.