Převedení existujících staveb do virtuální podoby rychle a jednoduše

  • admin
  • Říjen 1, 2022
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Převedení existujících staveb do virtuální podoby rychle a jednoduše

Především v rámci stavebních a dotačních procesů se nám může stát, že potřebujeme jednou za čas vypracovat vysoce realistické modely pomocí trojrozměrné technologie. To může na jednu stranu znamenat práci pro celou řadu grafiků se znalostí trojrozměrného modelování, ale také to může znamenat příležitost pro některou z moderních technologií.

Dnes se podíváme především na to, za jakých okolností můžeme pro naše potřeba získat opravdu dokonale přesnou a propracovanou podobu našich existujících staveb pro budoucí digitální použití. A to včetně jednotlivých technologií, které se o to postarají.

Jaké možnosti v rámci digitalizace máme?

Samotná digitalizace objektu budov je velice širokým pojmem, za kterým se rozhodně neskrývá jedno řešení. Naopak můžeme vybírat z mnoha řešení, přičemž každé má některé velké výhody a nevýhody. Jedním je možnost ručního modelování grafiky, které nemusí být až tak moc přesné a zároveň můžou být problémy s detaily. Druhou možností je potom digitalizace objektu budov pomocí získaných modelů trojrozměrného skenování a focení. Tato metoda je technologicky dost náročná, ale zcela naopak nám přinese velice přesný a kvalitní obraz existující budovy.

Přesné zobrazení díky pastorizaci objektu

Jednou z těch nejlepších možností pro opravdu reálné zobrazení je kompletní nafocení nemovitosti. To s běžnou technologií moc nejde, ale v případě moderních technologií 360° focení nebo panoramatických fotek s vysokým rozlišením, je už možnost pracovat s dostatečnou fotodokumentací. Díky tomu tak stavební pastorizace objektu nabízí opravdu velice dobré řešení pro reálné zobrazení nejen nemovitosti, ale také stavu jejího interiéru a exteriéru.

Laserové skenování se postará o dokonalý převod

Pokud chcete dostat do projektu opravdu dokonalý model nemovitosti, tak je laserové 3D skenování rozhodně tou nejlepší možnou variantou. Jedná se o technologií, která nám umožňuje kompletně celou nemovitost naskenovat a převést do digitální podoby v libovolném měřítku. Díky tomu tak můžeme stoprocentně pracovat s představou nemovitosti tak, jak je v reálu, bez sebemenších odchylek.