Poznejte některé z mnoha benefitů potápění

  • admin
  • Říjen 19, 2020
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poznejte některé z mnoha benefitů potápění

Při pojmu „potápění“ si většina z nás představí úchvatný podmořský svět plný pozoruhodných zvířat a rostlin. Tajuplná zákoutí nad kterými se tají dech, lákají k objevování a obdivování. Objevte s námi i další benefity tohoto netradičního sportu. Potápění Seawolf vám vše umožní.

Podvodní svět navozuje dojem meditace

Potápění není každodenní činností (pokud nejste neuvěřitelně šťastným člověkem). Takže když si uděláte čas na potápění, je to tolik potřebný únik z každodenního života.

Když se dostanete ven, na sluneční světlo a poté se ponoříte do osvěžujících vod, jako zázrakem si vyčistíte mysl. Jste pod povrchem, díváte se na svět, užíváte si zázraky mořského života a jste obklopeni ničím jiným než klidem vody. Zapomenete na všechny starosti všedního a jen si vychutnáváte klid.

Potápění je v jistém smyslu jako meditace. Po celou dobu ponoru máte tendenci dýchat pomalu a hluboce. Když se dech zpomalí, váš nervový systém to zaregistruje a vstoupíte do stavu klidu.

Je to jako dát se do „oddechového času“, abychom si odpočinuli a zbavili se stresu.

Vyzkoušejte kurzy potápění pod vedením profesionálů a přesvědčte se sami.

Zlepšete svou fyzičku

Ukázalo se, že i když jste ve stavu klidu, ve skutečnosti cvičíte. V průměru spálíte potápěním za hodinu až 500 kalorií.

Plavání s 75 kilogramy připoutanými k tělu a opakovaným pádlováním nohou je jednoznačně větší námaha než opalování na lodi. Vodní proudy vás mohou přimět pracovat pro to, jak budete plavat proti odporu toku.

Poznejte mořský život

Modré ryby, červené ryby, žluté ryby, zelené.

Který milovník mořského života by nebyl nadšený, že je obklopen rybami, korály, želvami a rejnoky? Je zřejmé, že toto je pravděpodobně největší přitažlivost potápění.

Buďte silní a flexibilní

Nezapomeňme, silná je nová hubená.

Dělat cokoli ve vodě vyžaduje více úsilí než na souši, protože vaše svaly pracují tvrději proti odporu vody. Když se více potápíte a plavete, vaše svaly se prodlužují z tlaku vody.

Potápění může pomoci posílit vaše nohy a jádro a vybudovat vytrvalost. Vypadá to, že jóga není jediný způsob, jak získat sílu a pružnost.