Pojistit se můžete proti škodám způsobeným v zaměstnání, ale také třeba „na blbost“

  • admin
  • Červenec 20, 2021
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pojistit se můžete proti škodám způsobeným v zaměstnání, ale také třeba „na blbost“

Různé formy pojištění zvažuje v průběhu života asi každý. Nejběžnější je pojištění majetku, ale stále častěji využíváme jiné pojišťovací produkty, které nám mohou v mnoha případech výrazně pomoci. Stále více lidí využívá například možnosti pojištění vlastní odpovědnosti, a to jak v zaměstnání, tak v občanském životě. Některé druhy pojištění navíc můžete získat jako formu připojištění k jiné již uzavřené pojistce za lepších podmínek.

Různé varianty pojištění odpovědnosti

Z hlediska pojištění vlastní odpovědnosti se na to můžeme podívat z pohledu několika kategorií osob. Dle toho lze potom sjednat odpovídající pojištění, které bude reflektovat naše představy a pokrývat oblast, která nás zajímá. Pojištění odpovědnosti si například u pojišťovny ERGO můžete sjednat ve třech variantách. Jedná se o varianty pojištění pro:

  • Občany
  • Piloty
  • Zaměstnance

K čemu jsou konkrétní varianty pojištění určeny?

Pokud se podíváme nejprve na pojištění, které je určeno primárně pro občany, tak v tomto případě hovoříme o pojištění, které nás chrání před nehodami, jež se mohou stát komukoliv. Jedná se o nehody v běžném občanském životě, což může být například vysklená výloha, rozbité zboží v obchodě, ale třeba také srážka s jiným lyžařem na sjezdovce. Takové pojištění proti blbosti vám potom rozhodně přijde vhod.

U ERGO pojišťovny si jej můžete sjednat na pojistnou částku od 3 do 10 milionů korun. Výhodou je, že platí po celém světě, přičemž jej můžete získat také jako bonus k jinému druhu pojištění. Pojištění je bez spoluúčasti a je zde jednotný limit pro škody na majetku a na zdraví nebo škody finanční.

Pokud se jedná o pojištění vhodné pro piloty, tak to je určeno pro piloty, instruktory nebo jejich žáky, a to v rámci jedné smlouvy. Opět je zde celosvětová platnost, pojistit se mohou profesionálové i amatéři.

Škoda v pracovněprávním vztahu? Velice častá věc. Nejčastěji jsou to samozřejmě případy, kdy způsobí škodu zaměstnanec svému zaměstnavateli. K tomuto účelu existuje pojištění odpovědnosti zaměstnance, které má u ERGO limit pojistného plnění od 50 do 600 tisíc korun.