Podle čeho vybrat vhodnou podlahu do rodinného domu?

  • admin
  • Listopad 19, 2020
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podle čeho vybrat vhodnou podlahu do rodinného domu?

Chystáte se k rekonstrukci rodinného domu nebo dokonce k jeho výstavbě a přemýšlíte nad tím, jakou podlahu do něj zvolit? Není to věc jednoduchá, neboť podlahu volíme většinou na delší dobu, její výměna je věc náročná jak časově, tak i finančně a proto není radno její vhodný výběr uspěchat. Co je potřeba brát v potaz? Především je to fakt, že každá místnost má jiné nároky, je tedy potřeba i jiný druh podlahy, určitě nebudete volit do všech místností podlahy stejné. Kromě rozmanitých vlastností jednotlivých materiálů je potřeba zohlednit i snadnou údržbu. I životnsot jednotlivých materiálů hraje nezanedbatelnou úlohu. Vybraný druh materiálu by se vám měl nejen líbit, ale také by měl zapadnout do konkrétního stylu interiéru. V potaz je potřeba brát také malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří s vámi vaši domácnost obývají.

Chcete-li o výběru zjistit více, zavítejte na stránky floor-experst.cz.

Podlaha právě pro vás

Současný trh nabízí celou řadu materiálů, které se dají pro výrobu podlahy použít. Výběr podlahy také naznačuje životní styl jejího majitele. Jaké jsou tedy nejčastější typy podlahy? Přečtěte si více.

  • Laminátová podlaha

Patří mezi levnější varianty a v nabídce naleznete celou řadu zajímavých variant, ve většině případů v imitaci dřeva. Jedná se o podlahovou krytinu nejen elegantní, ale také velmi trendy. Laminát je materiál pohodlný, funkční a trvanlivý.

  • Podlaha ze dřeva

Podlaha z tohoto materiálu je stále více oblíbená. Dřeva vnáší do interiéru pocit tepla, přírody a útulnosti. Kromě toho je charakteristické svou nezaměnitelnou vůní a příjemným povrchem. Tyto vlastnosti nenahradíte žádným jiným materiálem. Kromě toho je dřevěná podlaha také dokonalým izolantem tepelným a zvukovým.

  • Podlaha z vinylu

Nabízí antistatické a antibakteriální vlastnosti, je tedy vhodnou volbou do domu, kde bydlí alergik. Mezi další výhody tohoto druhu materiálu patří odolnost vůči opotřebení, pružnost a příjemná chůze. Podlaha vyrobená z vinylu se dobře udržuje v čistotě.