Po pracovním úrazu jste nedostali žádné odškodnění?

  • admin
  • Prosinec 28, 2022
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Po pracovním úrazu jste nedostali žádné odškodnění?

Existuje mnoho míst, kde se můžeme zranit, jelikož trávíme skoro třetinu života v práci, tak je to bohužel velmi často právě v zaměstnání. K pracovnímu úrazu může dojít mnoha způsoby, od vlastního zavinění až po chybu někoho jiného, selhání techniky aj. Ať už je důvod zranění jakýkoliv, vždy vám náleží za pracovní úrazy odškodnění a zodpovědný zaměstnavatel se vám o něj postará.

Ne vždy tomu však takto je a ne každý zaměstnavatel vám vyjde vstříc. Bohužel se najdou i tací, kteří se k vám postaví zády, odmítnou cokoliv řešit budou záležitost ignorovat, překrucovat nebo vás dokonce zastrašovat. Nikdy byte se neměli nechat zastrašit. Máte nárok na odškodnění v plné výši. Každý zaměstnavatel je ze zákona povinný uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání.

Náš tip: Aby vám váš zaměstnavatel uznal pracovní úraz a vy se případně vyhnuli sporům, důsledně dbejte na nošení pracovního oblečení (zdravotního oblečení) a nařízené pracovní (zdravotnické) obuvi a používejte ochranné pomůcky.

Pokud s tím zaměstnavatel nesouhlasí, nemeškejte a obraťte se na experty z 1zdravotni.cz, kteří se za vaše právo postaví. Není možné, aby se zaměstnavatel choval takto, nehádejte se se svým zaměstnavatelem, tým zkušených advokátů udělá vše proto, abyste dostali odškodnění, na které máte nárok. To přitom nebývá vůbec nízké, u vážných zranění a zranění s trvalými následky může překročit i milionové částky. Pokud se bojíte obrátit a právní pomoc ze strachu před vysokými cenami advokátů, nemusíte se ničeho bát. Experti z 1zdravotní pro vás udělají vše zdarma a odměnu si vezmou pouze v případě, kdy se jim podaří zajistit odškodnění v maximální výši. Nemáte co ztratit, naopak, můžete jedině získat.

Znáte správný postup?

Vhodné je znát i správný postup pří úrazu. Vždy ohlaste úraz zaměstnavateli. O úrazu si pořiďte nějaké důkazy, nejlépe fotografické, dále si zajistěte očité svědky, kteří dokáží potvrdit okolnosti, to jen pro případ, kdyby chtěl zaměstnavatel do sporu. Následně trvejte na vypracování záznamu o úrazu, ten je nutný pro vyjednávání s pojišťovnou. Následně kontaktujte 1zdravotni.cz a to buď na webu nebo na čísle 733 60 80 91. Předáte jí podklady, oni případ posoudí a udělají vše proto, abyste za svůj pracovní úraz dostali spravedlivé odškodnění.