Ohrožené druhy zvířat – které ničí globální oteplování? 1

  • Zuzana Žáková
  • Duben 5, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohrožené druhy zvířat – které ničí globální oteplování? 1

Rozmanitost planety je velmi důležitá a bohužel klimatické změny toto všechno negativně ovlivňují. Podle mnoha odhadů a výpočtů mohou do roku 2050 vyhynout až desítky tisíc zvířat a rostlin. Už nyní některé druhy vyhynuly, což je alarmující. Existuje několik druhů zvířat, které jsou v aktuálním ohrožení a hrozí jim vyhynutí. Jaké druhy to jsou?

Panda obrovská

To je velmi citlivý druh a až do roku 2016 se řadila k ohroženým druhům. Nyní už jde o zranitelné druhy a nebezpečí vyhynutí se zvyšuje s narušováním jejich přirozených lokalit. Oteplování pandy nutí stěhovat se na úpatí hor, kde ovšem jejich jediný zdroj potravy, tedy bambus, chybí.

Koala medvídkovitý

Tohoto roztomilého medvídka na začátku 20. století takřka vyhubili. Měli to na svědomí lidé, protože ti jej lovili zejména kvůli jeho kožešinám. V současnosti údajně žije ve volné přírodě přibližně sto tisíc kusů. Jejich důležitou součástí je eukalyptus, který je zásoba potravy, vody a pomáhá také jako přístřeší, v poslední době obsahují nepříjemné jedovaté látky, což jim neprospívá.