Kam do mořských hlubin?

Jste příznivci dobrodružných zážitků a toužíte po poznání podvodního světa? Jestliže už se vidíte, jak plavete v blízkosti žraloků, poznáváte podmořské želvy a kocháte se pestrostí korálových útesů, pak byste měli navštívit tyto destinace.

Kokosový ostrov

Kokosový ostrov, který se nachází poblíž Kostariky, má pověst jednoho z vůbec nejlepších potápěčských lokalit na světě, ale proslavený je hlavně díky filmu Jurský park. Jedná se o neobydlený ostrov, který je oblíbený kvůli hojnému výskytu žraloků kladivounů, delfínů a rejnoků. Nadšence do potápění také potěší bohatý korálový útes obklopující ostrov, který je domovem mnoha druhů korálů, korýšů, měkkýšů a ryb.

Palau

Palauská republika v Tichém oceánu nabízí nejen nevšední zážitek setkání se s mantou, ale i několika druhy žraloků. Za zmínku a návštěvu také stojí proslulé Jellyfish lake, slané jezero plné miliónů medúz. Jelikož se v jezeře nenachází žádní predátoři, medúzám zakrněly žahavé buňky, a tak mezi nimi můžete bez rizika proplouvat.

Rudé moře

Egyptské rudé moře je jednou z nejznámějších potápěčských destinací, které je vhodné také pro začínající potápěče. Obdivovat zde můžete krásu korálových útesů, delfínů či žraloků kladivounů, kteří se často vyskytují ve větších hloubkách, a tak nezapomeňte na pojištění potápění do 40m hloubky.

Maria la Gorda

Na západě Kuby se nachází legendární potápěčská destinace-zátoka Maria la Gorda. Zážitky se vám dostanou v podobě korálových útesů s bohatou faunou a mnoha korálovými rybami. Nevšední podívanou zaručují také podmořské jeskyně, tunely a průplavy, ale i vraky španělských lodí.

Pokud vás nadchly potápěčské destinace a toužíte po objevování podmořského světa po boku delfínů či žraloků, chopte se ploutví a pojistěte se na potápění v zahraničí a vaše výprava může začít.