Jak vnést do interiéru harmonii?

Chybí ve vašem interiéru harmonie? Každý interiér by měl být přizpůsobený tomu, aby se v něm lidé cítili příjemně. Stále více se ustupuje od umělých materiálů a navrací se k přírodním. Mezi nejoblíbenější patří dřevo a kámen, tyto dva materiály vypadají v každém interiéru úchvatně a dostanou vás tak ještě blíže do kontaktu s přírodou. To oceníte ještě více, pokud nežijete v rodinném domě, ale například v bytě uprostřed města. Návrat k přírodě je nejen estetický, ale i zdravý. Přírodní materiály jsou zdraví nezávadné a vyzařuje z nich příjemná energie.

Himalájská sůl

Mezi nejžádanější přírodní materiály na trhu patří himalájská sůl. Možná jste o ní slyšeli jako o doplňku stravy, který dokáže tělu dodat všechny důležité minerály. Himalájská sůl je však také krásná jako dekorace, vyrábí se z ní obrovské množství předmětů, od dekorací až po obklady aj. Je přitažlivá zejména svými krásnými barvami. Nejčastěji se himalájská sůl používá v místech, kde ji může rozzářit světlo. Krásné jsou obzvláště himalájské solné lampy. Ty vybarví celý blok soli v krásných zářivých barvách. Pokud máte rádi romantiku, je skvělé zhasnout světla a zapálit solné svícny. Užijete si krásné světlo v příjemných barvách.

Tato sůl se dává do interiéru nejen kvůli svému vzhledu, ale zejména kvůli schopnosti ionizovat vzduch. Ve městech je nezdravé ovzduší, na které má vliv všudypřítomné elektromagnetické záření a smog. Zatímco v přírodě má vzduch záporný náboj, v blízkosti lidských obydlí má náboj kladný a takový vzduch je pro dýchání velmi škodlivý, způsobuje bolesti hlavy i dýchací obtíže. Himalájská sůl dokáže vzduchu předat opět záporný náboj, takže je opět zdravý. Proto se himalájská sůl používá v solných jeskyních, lidé s dýchacími obtížemi si zde následně připadají jako u moře nebo jako v horách. Zajistěte si i vy himalájskou sůl v interiéru a postarejte se, aby se vám lépe dýchalo a zároveň jste si stylově vyzdobili domov touto úchvatnou dekorací.