Jak poznat kvalitní nářadí?

  • admin
  • Únor 24, 2020
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak poznat kvalitní nářadí?

Vlastníte řemeslnou společnost a nadašel čas k obměně nářadí? Jste vášnivým kutilem, který si více potrpí na kvalitu hotového výrobku, s čímž souvisí kvalita použitého nářadí a nástrojů, a potřebujete zařídit svou kutilskou dílnu? Je pravdou, že pro naprostého amatéra je často těžké kvalitní nářadí od „šuntů“ rozeznat. Jedním ze způsobů, jak dobré nářadí rozeznat, je jeho vyzkoušení před zakoupením. Zjistěte, zda někdo z vašeho okolí nevlastní nářadí, které hodláte koupit a požádejte ho o názor či rovnou o možnost vyzkoušení.

Dobré nářadí ve vašich rukou

Někdy jsou nekvalitní prvky viditelné na první pohled a jindy musíte produkt blíže prozkoumat, než zjistíte, zda je opravdu vyrobeny z kvalitních dílů.

  • Cena, cena, cena. Nezáleží na tom, zda kupujete nářadí do dílny či zahradní nářadí,  jediným nejdůležitějším vodítkem, že držíte dobré a kvalitní, je vysoká cena. Samozřejmě existují výjimky.
  • Záleží na každém detailu. Dejte si na čas a nářadí důkladně prozkoumejte. Téměř vždy jsou nástroje vyráběny z několika součástí. S trochou praxe se můžete naučit všímat si nedbalého zpracování: špatně obroušené hrany, díly, které nedrží napevno, hrubé obrábění atd.
  • Materiály. Stejné nářadí lze vyrobit z velmi rozdílné kvality materiálů. Přemýšlejte o vrtácích, které mohou být řádově dražší, pokud zvolíte kvalitnější kov, ale vydrží vám podstatně déle a poradí si s velmi tvrdým a odolným povrchem.
  • Snadná demontáž a montáž. Téměř vždy bude nástroj, který lze snadno rozebrat a znovu sestavit, kvalitnější (nemluvě o snadnější údržbě a opravách). Takovým je například nářadí Fieldmann, jejichž zahradní nářadí – sekačky, křovinořezy, vysokotlaké myčky atd. – splňují všechna kritéria pro kvalitní nářadí.
  • Pověst. Je to možná nejméně důležité vodítko, ale mělo by se také vzít v úvahu. Zeptejte se, zjistěte, co profesionálové používají, přečtěte si časopisy pro kutily a řemeslníky.