Hledáte si novou práci? Prohlédněte si nabídky pracovních portálů

  • admin
  • Říjen 19, 2021
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hledáte si novou práci? Prohlédněte si nabídky pracovních portálů

Přišli jste o práci nebo se vám v té stávající nelíbí a přemýšlíte nad tím, že byste ji změnili? Při hledání nového zaměstnání se nabízí celá řada možností.

Inzerce s volnými pracovními místy

Kromě příslušného úřadu práce naleznete nabídky také na internetových pracovních portálech. Mezi takové patří cz.jobimi.com. Zde je nabídka práce rozdělená podle jednotlivých měst nebo podle jednotlivých oborů. Inzeráty můžete sledovat také v tisku. V současné době digitálních technologií se objevují nabídky práce také na sociálních sítích. Zde existují různé skupiny zaměřené právě na nabídku volných pracovních pozic. Pokud patříte mezi zdatnější uživatele chytrých telefonů, můžete si stáhnout některou z mobilních aplikací. Jakmile se objeví vhodná práce Kladno, která by vám mohla vyhovovat, ihned na ni můžete reagovat. Obrátit se můžete i na pracovní agenturu, která má přehled a volných pracovních pozicích. Pokud dáváte přednost osobnímu kontaktu, vydejte se na personální oddělení zaměstnavatelů ve svém blízkém okolí.

Nemusíte však hledat pouze v poptávkách. Můžete své pracovní zkušenosti stručně shrnout a vytvořit inzerát, kterým je nabídnete potenciálnímu zaměstnavateli.

Životopis a průvodní dopis hrají prim

Životopis je velmi důležitý dokument, který se dostane do rukou personalisty. Jeho úkolem je posoudit, zda máte pro danou práci potřebné dovednosti a znalosti a zda budete pro firmu přínosem. Vzhledem k tomu, že personalistům se do rukou dostává velké množství nabídek, je potřeba, aby byl váš životopis strukturovaný – měl by být vytvořený v jasné a srozumitelné struktuře. Jen tak bude přehledný. Kromě osobních údajů musí obsahovat údaje o vašem dosaženém vzdělání a všechny pracovní zkušenosti, vše ideálně v krátkých větách.

Také průvodní dopis hraje velkou roli. Zde můžete vypsat argumenty, proč jste právě vy vhodným kandidátem, pro kterého je práce Plzeň určená.