Dovolená snů nemusí být nutně v zahraničí

  • admin
  • Červenec 22, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dovolená snů nemusí být nutně v zahraničí

Většina českých turistů se s úderem letního období vydává na individuální i rodinná dobrodružství do zahraničí, aby alespoň na zlomek dní zapomněla na problémy a povinnosti všedního života. Cizina je skutečně lákavou vidinou, nicméně ani tady u nás nejsou některá místa vůbec k zahození. Příkladem za všechny je třeba unikátní Český kras, který ve svých útrobách snoubí přírodní krásy a kulturní památky našeho národa. Jaké místa určitě stojí za to vidět? To vám předneseme v následujících řádcích.

Příroda v Českém krasu vás dostane

V prvé řadě se do Českého krasu určitě vydejte po stopách jedinečných přírodních úkazů. Velice lákavá je zejména vyhlídka na Malou a Velkou Ameriku, což jsou vlastně zatopené lomy obklopeny nádhernou scenérií krajiny. Jelikož je toho v této chráněné krajinné oblasti k vidění skutečně mnoho, určitě vám nebude stačit pouze jeden den. Proto si předem zarezervujte ubytování u Karlštejna, které je samozřejmě součástí dané lokality. Z něj se pak snadno dostanete třeba k impozantní Císařské rokli nebo skalnatým útvarům nedaleko Svatého Jana pod Skalou.

V předchozím odstavci už jsme tak trošku nastínili význam kulturních památek v rámci Českého Krasu. Právě Karlštejn je totiž jeho jasnou dominantou, která každým rokem láká tisíce turistů ze všech koutů světa. V blízkosti hradu se pak nachází hotel Mlýn Karlštejn, kde se můžete ubytovat a našetřit síly na další turistické výpravy. Historickou stavbu Karlštejn nechal v minulosti vybudovat „otec vlasti“ Karel IV. Vám všem je určitě známa zejména díky kultovnímu českému muzikálu Noc na Karlštejně, který pojednává o problematice, kdy se na hradě nesměly vyskytovat ženy.

Nechte se unést českými památkami

Zahraniční destinace zní skutečně skvěle, nicméně je potřeba si uvědomit, že i u nás je spoustu úžasných míst, které stojí za to alespoň jednou v životě spatřit. Pokud jste se tedy díky tomuto článku inspirovali, jsme za to nesmírně rádi.