Ako sa vyhnúť kvasinkovej infekcii? Dôležitá je prevencia

  • admin
  • Září 30, 2021
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ako sa vyhnúť kvasinkovej infekcii? Dôležitá je prevencia

Vaginálna kvasinková infekcia, známa tiež ako kandidóza, nastáva, keď zdravé kvasinky, ktoré normálne existujú vo vašej pošve, sa nekontrolovateľne rozmnožia. Lekársky názov tejto infekcie je kandidóza, pretože je spôsobená kvasinkami candida. Kvasinková infekcia často vedie k svrbeniu, podobne ako u bakteriálne infekcie, vo vaginálnej oblasti a môže spôsobiť nepríjemné ťažkosti.

Užívajte probiotiká

Probiotiká sú „dobré“ baktérie, ktoré sú dôležité pre zdravý imunitný systém. Jesť potraviny bohaté na probiotiká je skvelé pre váš tráviaci systém, pretože majú schopnosť predchádzať kvasinkovým infekciám. Je to dobrá baktérie, ktorá vám pomáha udržiavať zdravú hodnotu pH a podporuje rast prospešného mikrobiomu vo vašom tele.

Strážte svoj jedálniček

Niektoré jedlá môžu zvýšiť riziko vzniku kvasinkovej infekcie. Kvasinky sa najčastejšie nachádzajú v spracovaných cukroch, potravinách na báze lepku a zrnách (pre ľudí s kvasinkovou infekciou sa odporúča kandidová diéta). Okrem toho sa tiež odporúča vyhýbať sa mäsu a škrobovej zelenine, ako sú zemiaky a mrkvu, a vyhýbať sa nadmernej konzumácii alkoholu.

Používajte bavlnenú spodnú bielizeň

Najdôležitejším spôsobom, ako zabrániť kvasinkovej infekcii, je udržať intímne partie čo najsuchšie. Kvasinkové infekcie sú spôsobené baktériou Candida albicans, ktoré sa darí vo vlhkom a vlhkom prostredí. Aby ste zabránili rastu a množeniu týchto baktérií, je dôležité udržiavať vašu oblasť v suchu. Zníži sa tak aj riziko, aby sa vyskytla vaginálna mykóza.
Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je nosiť spodnú bielizeň z prírodného materiálu, ako je hodváb alebo bavlna, pretože pomáha obmedziť zadržiavanie vlhkosti. To je obzvlášť dôležité, keď máte na sebe priliehavé oblečenie, ako sú legíny, pretože sú známe tým, že sa hromadí teplo a vlhkosť, čo zvyšuje šance na kvasinkovú infekciu. Najlepšie je vyhýbať sa syntetickým tkaninám, ako je nylon, pretože rýchlo neabsorbujú vlhkosť.