3D tisk stále častěji proniká do firem i domácností

  • admin
  • Prosinec 18, 2022
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 3D tisk stále častěji proniká do firem i domácností

Napadlo by vás někdy, že byste začali používat 3D tiskárnu? Mnoho lidí o tom dříve ani neuvažovalo a náhle ji používají každý den. Někteří si s její pomocí vytisknou univerzální otvírák, jiní model svého oblíbeného auta, součástku pro stroj nebo třeba hračku pro dítě. 3D tisk umožňuje vytisknout z jednoho kusu materiálu předměty, které dříve tak snadno vyrobit nešly. Konečně lze vyrobit i složité věci bez nutnosti výroby několika dílů, které se pak musí lepit, svařovat nebo různě montovat.

Jaké 3D tiskárny můžete mít?

Na trhu existují různé druhy 3D tiskáren, které si můžeme pořídit. Nabízí se 3D tiskárny pro stavbu domů, 3D tiskárny, které vám vytisknou jídlo nebo třeba umělý zub. Pokud zůstaneme u rozumného rozpočtu, který si může dovolit většina lidí, oblíbenou volbou jsou SLA a FDM 3D tiskárny, které si můžete pořídit prostřednictvím internetového obchodu eshop.sharplayers.cz. Tisknout tak můžete za pomoci filamentů, které se nanáší vrstvu po vrstvě, nebo za pomoci fotosenzitivní pryskyřice, která se vytvrzuje za pomoci UV laseru.

Ačkoliv jsou SLA 3D tiskárny přesnější, většina lidí volí FDM 3D tiskárny. Ať už si vyberete jakýkoliv druh, budete potřebovat materiály pro tisk a také příslušenství pro 3D tiskárny. Výhodou eshopu je, že zde naleznete vše na jednom místě, takže nic nemusíte složitě hledat na větším množství webů. Pokud s 3D tiskem začínáte, samotný web se pro vás stane zdrojem všech důležitých informací, jaké potřebujete o tomto tisku vědět. Zjistíte například, že můžete tiskárny využívat i tehdy, pokud neumíte modelovat ve 3D, stačí si různé předlohy stáhnout na internetu a pak si je pohodlně tisknout. 3D tiskárnu je vhodné mít v dílně, proto se v eshopu nachází také vše pro vybavení dílny. Zajisté vám přijdou vhod i hliníkové profily, náhradní díly, elektronika a mnoho dalšího. Nebude to trvat dlouho a bude z vás ostřílený profík, který bude 3D tiskárnu využívat neustále.