Na jméně záleží – co by bylo, kdyby se značky jmenovaly jinak? 2

Určitě si pamatujete spoustu značek, které běžně používáte. Ať už jde o jméno oblíbeného nápoje, značku čokolády, oblečení nebo dokonce oblíbených seriálů, lidé si pamatují název vždy. Vymyslet jej však není nikdy nic jednoduchého, stojí za tím celý marketingový tým, který si s názvem láme hlavu, snaží se dodržet zadání majitelů. Někdy názvy vznikají celé měsíce a stejně nemají úspěch, někdy jsou dílem náhody a líbí se široké veřejnosti. Jaké značky nebo seriály se měly jmenovat jinak?

Mickey Mouse nebo Mortimer?

Oblíbená postavička Walt Disneyho známá takřka po celičkém světě, která má svůj domov v Disneylandu se původně vůbec neměla jmenovat tak, jak se jmenuje. Jak se vám líbí jméno Mortimer?

Friends nebo Six of One?

I nejoblíbenější a kultovní americký seriál, v českém překladu Přátelé se měl původně jmenovat úplně jinak. Co říkáte na název Six of One?

Google nebo BackRub?

Dneska už se s názvu Google stal pojem a dokonce se využívá jako sloveso, kdy se snažíte něco najít, respektive vygooglit. Tento portál se však mohl jmenovat BackRub a my jsme tak mohli backrubovat?